Strona główna > Zadbaj o dietę > Dieta zasadowa – co będziemy zjadać?

To czy produkt będzie działał na organizm zakwaszająco czy będzie miał działanie alkalizujące nie będzie związane ze składem, ale z tym co dzieje się w trakcie przemiany materii. Produkty zasadowe w trakcie trawienia będą przyjmować odczyn alkaliczny. Zasadowa dieta będzie stawiać właśnie na produkty alkalizujące.

Dieta powinna prowadzić do uzyskania równowagi kwasowo – zasadowej w naszym organizmie. Założenie będzie takie, że przyjmujemy 80 składników zasadowych i uzupełniamy je 20 procentami składników zakwaszających. Jeśli taki układ posiłków uda się uzyskać można oczekiwać, że będziemy zdrowi. Jakie produkty będą działać na organizm zasadotwórczo? Przede wszystkim musimy spożywać cytrusy, warzywa, owoce, buraki, sałata, jabłka, seler czy melony. To wszystko będzie się dobrze sprawdzać.

Równowaga kwasowo – zasadowa w organizmie będzie się utrzymywać, jeśli będziemy zjadać chleb z dodatkiem warzyw, które mają działanie alkalizujące. Jeśli jemy mięso należy je uzupełnić dodatkiem warzyw gotowanych czy surowych. Warto jednak pamiętać czego również trzeba unikać w takiej diecie. Między innymi niewskazane będzie nabiał, mięso, sól, cukier, alkohol czy kofeina. Niestety sytuacja wygląda tak, zę współcześnie właśnie większość z nas spożywa takie jedzenie. Trzeba pamiętać, że ta wartość pH będzie się zmniejszać także przez stres, brak ćwiczeń czy mało snu.

Zdrowe produkty

Jakie dozwolone produkty

W takiej diecie spożywać będzie można między innymi liczne produkty, ale takich których zjadać nie możemy. Wśród tych 80% składników, które jemy powinny być takie składniki, których pH będzie się zawierać pomiędzy 7 a 10. Unikać musimy zaś takich składników jak cukier, nabiał, mięso, alkohol, tytoń, pszenica, drożdże, sól czy też kwasy nasycone.

Co da nam dieta zasadowa?

Podstawowym celem diety zasadowej nie będzie utrata kilogramów, ale będzie nam chodziło utrzymanie zdrowia, co będzie związane z dobrą równowagą kwasowo zasadową. Dzięki temu będzie można unikać problemów takich jak ból głowy, brak energii, ciągłe zmęczenie, katar, grypa. Nie będą pojawiać się skurcze po krótkim biegu, nie będzie braku oddechu. Dieta zasadowa będzie dobrze wpływać na naszą kondycję psychiczną, pozwala pokonać problem z nerwowością oraz drażliwością.