Strona główna > Zadbaj o dietę > Równowaga kwasowo – zasadowa kluczem do zdrowia i witalności cz I

Wiele osób zastanawia się, czy można skutecznie poradzić sobie z zakwaszeniem organizmu bez drakońskiej diety. Jest to możliwe i na pewno warto sobie o tym pomyśleć, jeśli powtarza się u nas złe samopoczucie i nie do końca jesteśmy w stanie poradzić sobie ze sobą. Jeśli zaburzmy równowagę kwasowo – zasadową organizmu to tak naprawdę będzie podstawa, która jest zburzona i powinniśmy szukać rozwiązania takiego produktu. Zachwianie równowagi może prowadzić do poważnych kryzysów, które jeśli nie będą leczone, ale jedynie zaleczane to mogą się przerodzić w schorzenia przewlekłe.

Po co to pH?

Oznaczenie pH będzie nam mówić o kwasowości albo zasadowości roztworu. Nasz organizm lepiej będzie się czuł, jeśli otrzymywać będzie zakres pH nieco powyżej neutralnego poziomu w stronę zasadowości. Tak mniej więcej między 7.35 a 7.45 Równowaga kwasowo-zasadowa to taki stan, w którym proporcja kationów i anionów w płynach ustrojowych jest zachowana i gwarantuje odpowiednie pH krwi. Wtedy będzie można liczyć na prawidłowy przebieg procesów życiowych. Odchylenie pH krwi prowadzić może do różnych chorób a niekiedy nawet do śmierci. Niebezpiecznie będzie, jeśli pH zejdzie poniżej 6,8 albo będzie większa niż 7.8. Żywność kwasotwórcza

Powodem poważnych problemów najczęściej jest to jaką dietę prowadzimy.

Jeśli spożywamy dużo mięsa węglowodanów to niestety prowadzimy do poważnego zakwaszenia organizmu. Problemem będzie także duża ilość kawy czy czarnej herbaty oraz alkoholu. Powoduje to zakwaszenie, a jeśli stan się utrzyma to tak naprawdę sprzyjać będzie rozwojowi chorób. Poziom kwasów we krwi ulegać może zwiększeniu również w wyniku ciągłego stresu. Jeśli utrzymać się będzie długotrwałe zakwaszenie organizmu to rozwijać się będą różnorakie choroby takie jak osteoporoza czy nadciśnienie. Jeśli chcemy sobie z tym poradzić to na sam początek należy zmienić swoją dietę ponieważ to ona może powodować wiele poważnych problemów ze zdrowiem. Jeśli utrzymujemy poziom kwasowości zbyt długo to niestety trudno będzie nam potem ten kłopot skutecznie pokonać, ponieważ problem będzie się nadal mocno utrzymywał. Długi będzie okres jaki będzie potrzebny do tego, by wrócić do należytej równowagi. Komórki nowotworowe również rozwijają się w środowisku kwaśnym, podczas, gdy w prawidłowym będą one ginąć. Zakwaszenie ma swój udział w różnorakich przewlekłych chorobach. Może również prowadzić do uszkodzeń komórek organizmu.