Strona główna > Jak przeciwdziałać zakwaszeniu? > Odkwaszenie organizmu – odpowiednia dieta i metody leczenia.

Zakwaszony organizm to ryzyko wielu chorób, złego samopoczucia i wyglądu, a także spadek energii życiowej i brak chęci do rozwoju psychicznego i emocjonalnego. W dużej mierze jest to spowodowane złymi nawykami żywieniowymi oraz niezdrowym stylem życia, które w konsekwencji mogą przynieść wiele niekorzystnych objawów. Jednak przeciwdziałanie takiego stanu rzeczy jest dosyć proste i nieskomplikowane, wystarczy zastosować w codziennym życiu kilka niezłomnych zasad. najważniejszym czynnikiem jest tutaj wprowadzenie zdrowej i zbilansowanej diety, która zneutralizuje działanie czynników kwasotwórczych i przywróci prawidłowe pH organizmu.

Najlepiej wprowadzić dużo produktów o działaniu zasadotwórczym i ograniczyć te które zakwaszają organizm. Tutaj bardzo ważna jest wiedza z tego zakresu i codzienne stosowanie się do reguł terapii odkwaszającej. Najbardziej znanym twórcą i propagatorem terapii odkwaszającej, jest doktor Renate Collier, która sporządziła zbiór zasad na jakich każdy powinien oprzeć swoją drogę do odkwaszenia organizmu. Zasady te są bardzo proste i choć czytając je wydaje się, że wprowadzenie ich w życie nie napawa żadnych trudności, to wiele osób ma jednak z tym problemy.

W regułach dr Collier zapisane jest, aby wykluczyć na jakiś czas produkty zakwaszające, nie przejadać się, wprowadzić zwiększoną ilość warzyw i owoców do diety, jeść powoli i dokładnie przeżuwać, posiłki spożywać regularnie i w określonych odstępach czasu. Wydaje się proste, jeśli do tego dodamy kilka sposobów leczenia, w krótkim czasie można osiągnąć znaczną poprawę równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie. Do metod leczenia zakwaszenia należy także kilka poniższych czynności, które pozwalają na łagodne oczyszczenie organizmu i poprawę czynności życiowych. Należą do nich chirogimnastyka, automasaż brzucha, masaż odkwaszający i czyszczenie jelit. Dobre rezultaty daje także zastosowanie proszku zasadowego, który przywraca i utrzymuje zrównoważone pH tkanek. Proszek poprawia także procesy trawienne, łagodzi objawy zgagi, dodaje sił, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga odchudzanie.