Strona główna > Jak przeciwdziałać zakwaszeniu? > Odkwaszanie organizmu – nowe podejście do chorób przewlekłych

Jeśli złe samopoczucie będzie się stawać towarzyszem naszego życia i nie będziemy sobie mogli z tym poradzić to możliwe, że dotyczyć będzie nas zakwaszenie organizmu.

Równowaga kwasowo – zasadowa będzie bardzo ważna, ponieważ to ona będzie regulować pracę naszego organizmu. To podstawa prawidłowego przebiegu procesów życiowych i warunek do tego, by zachować zdrowie. Zachwianie równowag kwasowo zasadowej będzie prowadzić do kryzysów, które jeśli nie będą leczone doprowadza do wielu poważnych schorzeń. Większość schorzeń również takich przewlekłych będzie związanych z mocnym zakwaszeniem organizmu.

Z zakwaszeniem mamy do czynienia nie tylko w zaawansowanych stadiach choroby. Występuję ono już w momencie, gdy będą nas męczyć bóle głowy, kręgosłupa, gdy pojawia się problem zgagi, niespodziewana biegunka czy inne dolegliwości jelitowe. Zakwaszenie dotyczy nie tylko osób starszych ale także chorych i dzieci. Nasz organizm jest tolerancyjny, ale jedynie do czasu. Kryzys będzie następował około 40 roku życia, gdy wiele poważnych problemów zacznie się niestety odzywać.

Renate Collier to lekarka, która propaguje w swojej naukowej pracy terapię odkwaszającą. To ona postarała się udowodnić, że właśnie spożywanie produktów zasadotwórczych będzie prowadzić do rozwiązania wielu problemów ze zdrowiem i dlatego właśnie do tego powinniśmy dążyć. Kluczowe sprawy, które musimy brać pod uwagę to jeść z umiarem i mocno przeżuwać pokarm, tak by był jak najbardziej nasączony śliną. Nie powinniśmy się najadać do syta. Spożywamy trzy posiłki dziennie w odpowiednich godzinach, zgodnie z biologicznym zegarem.

Odkwaszenie organizmu daje ogromną szansę na poprawę naszego samopoczucia, dlatego dobrze będzie to wykorzystać, by pozbyć się wielu problemów jakie mogą nas dotyczyć. Terapia odkwaszająca Zły stan zdrowia niezależnie z jaką chorobą będzie związany może wymagać odkwaszenia organizmu. Podstawowy element terapii odkwaszającej to oczywiście odpowiednie odżywienie i zmiana trybu życia. Przede wszystkim trzeba zacząć od zmiany przyzwyczajeń i wprowadzenia do diety wielu cennych składników odżywczych. Jeśli oczekujemy efektów szybkich to zmiany muszą być rzeczywiście zdecydowane i wtedy mogą przynieść efekt.