Strona główna > Ciekawe porady > Domowe sposoby na odkwaszenie organizmu.

Zdrowy organizm to dobre samopoczucie i piękny wygląd, wiec warto wprowadzić w życie nasz dwunastotygodniowy system zmian, które wpłyną na całkowitą lub większościową wymianę krwi. Procesy jakie zachodzą w organizmie zależą w dużej mierze od jakości komórek krwi, a tym samym zdrowa krew to zdrowy organizm. Proces wymiany komórek krwi zachodzi właśnie w czasie od trzech do czterech miesięcy, wiec po wprowadzeniu proponowanego poniżej programu, wpłyniemy na pozytywne działanie całego organizmu.

Zadbajmy o nawodnienie organizmu i zrzucenie zbędnych kilogramów

Dodatkowe kilogramy nie wpływają dobrze na funkcjonowanie organizmu. Zanim przystąpimy do redukcji wagi, postarajmy się o nawodnienie organizmu, czyli picie około 2 – 2,5 litra wody dziennie. Tutaj znaczenie ma również jakość wody, powinna mieć odczyn alkaliczny, o pH 9,5 lub wyższym. Nie mając sprzętu do wytwarzania takiej wody, można dodać do niej sodę oczyszczoną lub inny rodzaj soli mineralnych.

Zadbajmy o zdrowe odżywianie

W diecie powinny równoważyć się produkty o działaniu zasadowym i alkalicznym, tak by pH organizmu było w stałej równowadze. Musimy więc do codziennych posiłków wprowadzać zielone warzywa, dużo owoców i tłuszcze pochodzenia roślinnego, nie budować diety tylko na mięsie i jego przetworach, rybach i produktach mącznych. Różnorodna i przemyślana dieta pozwoli na redukcję nieprzyjemnych objawów zakwaszenia organizmu, wpłynie pozytywnie na procesy trawienne i usuwanie toksyn z organizmu.

Zadbajmy o kondycję fizyczną

Ruch fizyczny to nieodzowny element walki z zakwaszeniem organizmu. Ruch w każdej postaci, w tym spacery, jazda na rowerze, pływanie, treningi na siłowni, taniec czy też zajęcia fitness, ważne jest aby regularnie zażywać ruchu i naprzemiennie prowadzić treningi siłowe z zajęciami ruchowymi. Uzupełnienie diety suplementami. Warto pomyśleć o uzupełnieniu diety suplementami bogatymi w elektrolity i w minerały koloidalne, co doda nam energii i przyśpieszy efekt odkwaszenia organizmu.

Zadbajmy o kondycję emocjonalną i psychiczną

Zawsze trzeba dbać o swój umysł, rozwój ducha i serca. Trzeba wyzwolić się z negatywnych myśli i emocji, co wpłynie na odkwaszenie organizmu w równym stopniu co dieta i ruch fizyczny. Wyznacz cele do osiągnięcia. Jeśli chcemy zrzucić konkretna ilość kilogramów , zapiszmy to i systematycznie sprawdzajmy osiągnięcia. Wyznaczmy sobie prosta drogę do osiągnięcia celu i konsekwentnie się tego trzymajmy. Można jeść ile się zapragnie jednak trzeba pamiętać o wprowadzeniu zielonych warzyw, owoców i elektrolitów. Trzeba pamiętać także o „dobrych” tłuszczach w avocado i oliwie z oliwek.